Goji - kustovnice čínská

21.4.2020

Plody kustovnice čínské či kustovnice cizí (Goji nebo také Godži) jsou v posledních letech hodně oblíbené a řada lidí je považuje za “super potravinu”. Goji jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů. Mají řadu kladných účinků na zdraví, zlepšují regulaci hladiny cukru v krvi, pomáhají při hubnutí, bojují proti předčasnému stárnutí a mohou chránit před rakovinou.

Goji

Jsou Goji opravdu tak zdravé, jak se tvrdí?

Goji se latinsky nazývají Lycium barbarum a jsou to plody dvou druhů kustovnice. Konkrétně kustovnice čínské nebo kustovnice cizí. Jedná se o sušené ovoce, které se v tradiční čínské medicíně používá již více než 2000 let.

Má sladkou chuť a může se jíst buď ve formě syrového ovoce nebo jako džus či bylinkový čaj. Plody kustovnice čínské můžete užívat také jako doplňky stravy, a to ve formě extraktů, prášků nebo tablet.

U nás si můžete zakoupit Goji buď v klasickém 80g balení, nebo jako směs Zdravé snídaně - Mix s Goji, kterou doporučujeme smíchat s bílým jogurtem, tvarohem, nebo s ovesnou kaší.

Goji a jejich účinky

Dále Goji obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání vaše tělo před poškozením volnými radikály. Navíc studie na zvířatech prokázaly, že extrakt z Goji může zpomalovat stárnutí. Narozdíl od ostatních druhů ovoce, ale Goji obsahuje polysacharidy Lycium barbarum, které fungují nejen jako antioxidanty, ale mají navíc i řadu skvělých účinků na vaše zdraví.
A co je opravdu zajímavé? V plodech kustovnice čínské navíc najdeme 11 esenciálních aminokyselin, což je mnohem více než v jiných druzích bobulovitého ovoce.

Obsahují hodně živin

Plody kustovnice čínské, jsou bohatým zdrojem živin a obsahují hodně vlákniny, bílkovin a řadu dalších vitamínů a minerálů, včetně železa, mědi, selenu a vitamínů A a C.

Dodávají energii a zmírňují únavu

Pravidelná konzumace výtažků z goji zmírňuje únavu, zlepšuje tělesný výkon, snižuje stres a navozuje celkovou pohodu.

Posílí vaši imunitu

Výtažek z goji pomáhá posilovat imunitní systém, protože zvyšuje hladinu bílých krvinek, které chrání organismus před škodlivými baktériemi a viry.

Máte v plánu hubnout? Goji je ideální volba!

Goji mají nízký glykemický index a obsahují hodně vlákniny, což může pomáhat při hubnutí. Koncentrovaná šťáva z plodů kustovnice čínské navíc může zrychlovat metabolismus, což také pomáhá při hubnutí.

Zázrak jménem Goji

Jak jste se mohli dočíst v tomto článku, tato "superpotravina" je opravdový zázrak. Navíc v dnešní době je potřeba stále doplňovat vitamíny a chránit se tak před škodlivými vlivy. Na našem eshopu najdete kromě Goji i další produkty, kterými můžete podpořit imunitu a které si díky jejich chuti zamilujete.

Chci do e-shopu

Máte otázky?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám je zodpovíme.

7