Ovesné lívance s Proteinovým creamem

22.10.2020

Máte občas chuť na něco sladkého, ale bojíte se zhřešit? Máme pro vás super tip na zdravé ovesné lívance s bílým jogurtem a naším Proteinovým creamem.

Ovesné lívance s Proteinovým creamem

Ovesné lívance jsou plné vlákniny

Ovesné vločky jsou velmi zdravé. Jsou totiž lehce stravitelné, obsahují velké množství vlákniny a nalezneme v nich také vitamíny skupiny B a vitamín E, z minerálů pak zejména vápník, draslík a železo. Ovesné lívance tedy přispívají k udržení stabilní hladiny cukru v krvi a pomáhají snižovat cholesterol.

Bílý jogurt je bohatý na bílkoviny, vitamíny A a D, vitamíny skupiny B včetně kyseliny listové a z minerálů pak na vápník. Konzumace bílého jogurtu mimo jiné pozitivně ovlivňuje střevní mikroflóru a zvyšuje obranyschopnost organismu.

Recept: lívance z ovesných vloček

Pojďme si říct, co vše budete na recept na lívance z ovesných vloček potřebovat:

  • 1 malý kelímek bílého jogurtu (cca 150 g)
  • půl hrnku hladké špaldové mouky
  • půl hrnku ovesných vloček
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 1 vejce
  • 1 lžička rostlinného oleje

A jaký je postup?

Nejprve smícháme bílý jogurt s vejcem a olejem, poté přisypeme mouku s práškem do pečiva a ovesné vločky, přidáme sůl a cukr. Těsto pořádně promícháme a necháme jej asi půl hodiny odpočinout, aby vločky dostatečně nabobtnaly. Hustotu těsta můžete v případě potřeby upravit přidáním vody či jogurtu nebo naopak mouky.

Na plech dáme pečící papír a poklademe jej hromádkami těsta. Lívance pečeme v troubě vyhřáté asi na 180 °C zhruba půl hodiny dozlatova.

Nakonec si s mlékem umixujeme vanilkový a čokoládový cream, který nakonec nalijeme na lívance a můžeme dozdobit čerstvým ovoce.

Dobrou chuť.

Proteiny od YourBody 

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás.

7