Jak zdravě jíst?

26.2.2021

Zdravý životní styl je v dnešní době velmi populární. A není se čemu divit - každému záleží na tom, jak vypadá, jak se cítí a také na tom, aby byl zdravý. Ovšem dodržovat ho není rozhodně nic snadného, obzvláště, když je kolem nás tolik lákadel. Klíčovou složkoou zdravého životního stylu je stravování. Jak tedy zdravě jíst?

jak zdravě jíst

Jak a proč mám zdravě jíst?

Díky vyvážené stravě se budete cítit vitální, plní energie, psychicky vyrovnaní a ještě budete štíhlí. Také se budete cítit psychicky lépe, protože zlepšuje i duševní zdraví. Také podporuje funkci mozku a snižuje riziko srdečních chorob a rakoviny. Jak tedy zdravě jíst?

Zdravě jíst vám pomůžou také produkty YourBody:

Zásady zdravého stravování

Zdravé stravování má také své zásady:

 1. Pravidelnost
  Pro metabolismus je ideální pravidelný příjem jídla. Je na vás, zda to bude třikrát nebo pětkrát denně. Pravidelnost je důležitá pro správné trávení a snížení pocitu hladu.
 2. Jezte skoro všechno
  Měli byste se také snažit jíst široké spektrum potravin, aby vaše tělo získalo všechny potřebné látky, minerály a vitamíny, bílkoviny, sacharidy a podobně. Vyhněte se ovšem průmyslově zpracovaným výrobkům a polotovarům.
 3. Nepřejídejte se
  Optimální je být zasycený, ale nikoliv přejedený - dle zásady Jez do polosyta, pij do polopita a budeš dlouho živ a zdráv.
 4. Jezte v klidu
  Nejezte ve stresu v běhu, ale každé sousto pořádně rozžvýkejte a vychutnejte si ho. I to má vliv na správné trávení.
 5. Dbejte na správný poměr živin
  Měli byste jíst přibližně 55–60 % sacharidů, 25–30 % tuků a 10–15 % bílkovin. Tak předejdete pocitu hladu a vaše tělo dostane přesně to, co potřebuje.
 6. Důležitá je také hydratace
  Ta je pro činnost našeho těla nezbytná - vyplavuje z těla toxiny a její nedostatek na sobě brzy pocítíte v podobě únavy nebo bolesti hlavy.

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více o tom, jak zdravě jíst? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás. Také se nezapomeňte zeptat na produkty YourBody, se kterými bude zdravé stravování o něco jednodušší.

7