LÁSKYPLNÉ ČAJE - sypané bylinkové čaje

27.1.2021

Jste milovníci čajů? Pak je tento článek o zrodu Láskyplných čajů přesně pro vás. Tyto sypané bylinkové čaje, jsme zařadili do našeho sortimentu, protože nás zaujal jejich příběh. Jsou totiž tvořeny s láskou, s láskou ženy, která do výroby těchto čajů dává své srdce.

láskyplné čaje

Sypané bylinkové čaje jako z lékárny

PharmDr. Lenka Svobodová se již od dětství zajímala o bylinky a vše, co s tím souvisí. Její dědeček byl lékárník v době, kdy se přípravky a bylinné výtažky připravovaly přímo v lékárně a naprostá většina chemických léků se teprve vyvíjela. Lékárna, kam za svým dědečkem paní Svobodová často chodila, voněla bylinkami. Vyráběly se tam sirupy, tinktury a míchaly sypané bylinkové čaje.

"Atmosféra a možnosti tohoto magického místa mne ovlivnily natolik, že jsem se po absolvováni gymnázia rozhodla pro studium farmacie," říká paní Svobodová.

Lektorka zdravého životního stylu

Po 24 letech strávených v lékárenství, z toho 16 let jako vedoucí lékárny, se paní Svobodová rozhodla být svým klientům blíž, a nyní pracuje jako konzultant a lektor v oblasti zdravého životního stylu.

Kdy se zrodila myšlenka vytvořit řadu Láskyplných čajů?

Bylinné čaje připravuje pro sebe a pro své přátelé již mnoho let. Léčivé rostliny sbírá také v Orlických horách, kde vlastní rodina chalupu. V průběhu let vytvořila mnoho čajových směsí, které jsou nejen zdraví prospěšné, ale mají i jedinečnou chuť a vůni. Jak sama autorka říká: "Správně sestavená čajová směs musí nejen dobře působit na náš organismus, ale měla by i krásně vonět a výborně chutnat. Díky tomu čaje pijeme s radostí a těšíme se na ně."

Láskyplné čaje pro IDC-FOOD

"Myšlenka pojmenovat směsi názvem „Láskyplné čaje" dozrála v roce 2020, kdy jsem začala uvažovat o míchání čajů pro širší okruh mých přátel a známých", říká Lenka Svobodová a dodává:

"Rok 2020 byl velmi složitý pro nás všechny a já hledala způsob, jak Láskyplné čaje rozšířit mezi co nejvíce lidí. Při setkání s majitelkou firmy IDC-FOOD vznikla myšlenka naší spolupráce. Tím se vše začalo vyvíjet až do současného stavu, kdy dle mých receptur a s použitím těch nejkvalitnějších surovin míchá Láskyplné čaje společnost IDC- FOOD."

Chcete se dozvědět více?

Sledujte náš seriál „Láskyplné čaje".

1. díl seriálu Láskyplné čaje

Máte dotazy ohledně sypaných bylinkových čajů?

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

7