Recept na kuřecí prsíčka s hořčicovou omáčkou

7.6.2021

Recept na kuřecí prsíčka s hořčicovou omáčkou - vyzkoušejte netradiční spojení kurkumy a hořčice. My se experimentů nebojíme a rádi zkoušíme nové kombinace. Kurkuma v jídle prospívá nejen chuti, ale také podporuje trávení. Této skutečnosti se už dlouho využívá v ajurvédské medicíně.

Recept na kuřecí prsíčka s hořčicovou omáčkou

Recept na kuřecí prsíčka s hořčicovou omáčkou

Další koření v e-shopu:

Postup:

Kuřecí prsa obalíme ve steakovém koření, dáme stranou a připravíme si brambory. Očištěné brambory nakrájíme i se slupkou, dáme na plech, posypeme bylinkovou soli a zakápneme olivovým olejem. Pečeme na 170 stupňů.

Rozpálíme si pánev, na kterou dáme trochu olivového oleje a opečeme maso ze všech stran. Hotové maso vyndáme z pánve a necháme stranou odpočinout.

Do pánve dáme hořčici a kurkumu, krátce je osmahneme a podlijeme trochou vody. Základ omáčky přivedeme k varu a zjemníme smetanou (množství na vlastním uvážení) a dochutíme dle potřeby solí. Maso nakrájíme na plátky, případnou šťávu vmícháme do omáčky a přidáme i nakrájené maso, aby se ještě prohřálo.

Dobrou chuť!

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás. Nakupovat můžete v e-shopu nebo na našich prodejnách.

7