Himalájská sůl a její účinky

11.11.2020

Sůl nad zlato. Už jedna známá pohádka nás přesvědčila o tom, jak moc je pro nás důležitá a obejít se bez ní nedá. Kromě chuti je důležitá i pro naše zdraví, ovšem samozřejmě v omezené míře. V poslední době se velmi oblíbenou stala himalájská sůl pro své pozitivní účinky na zdraví a která začala nahrazovat obyčejnou sůl.

Himalájská sůl neboli “bílé zlato” a její účinky

Himalájská sůl, která je těžena na úpatí Himalájí v solném dole v Pákistánu a která je zde nazývána jako “bílé zlato”, obsahuje přes 80 přírodních látek a minerálů, jejichž účinky jsou nezbytné pro zdraví - mimo jiné hořčík, vápník, draslík, sodík, železo, zinek, měď nebo fosfor. Je považována za zdravější také proto, že neobsahuje žádná aditiva ani chemikálie, protože se vyskytuje přirozeně.

Himalájská sůl na YourBody:

Himalájská sůl a její vliv na zdraví

V malém množství, asi lžička soli, má himalájská sůl pozitivní vliv na naše zdraví. Větší množství se nedoporučuje, protože obsahuje také stopové množství olova, hliníku a toxických kovů.

Výhody himalájské soli:

  • pomáhá regulovat krevní tlak, ph v těle a cukr v krvi
  • kontroluje hladinu vody v těle
  • pomáhá absorbovat živiny
  • prevence křečí ve svalech
  • vyživuje žlučník a ledviny
  • podporuje spánek a libido
  • oddaluje příznaky stárnutí

Stolní versus himalájská sůl

Stolní sůl je vysoce rafinovaná a to v bohužel ničí její blahodárné stopové minerály a další prvky. Oproti tomu himalájská sůl nezatěžuje organismus. Je snadno metabolizována a právě naopak pomáhá tělu dodat energii a má příznivý vliv na funkci nervového systému.

TIP: Využijte himalájsou sůl ke koupeli nebo při výrobě pleťových masek či jako dekoraci.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

7