Chia semínka a jejich blahodárné účinky

20.3.2020

Chia semínka se pro svoje účinky v posledních letech stala velmi oblíbená. A není se čemu divit! Semínka šalvěje hispánské totiž i přes svou velikost obsahují obrovská množství výživných látek.

Pozitivní účinky chia semínek na naše tělo

 1. Jsou velkým zdrojem antioxidantů
  Chia semínka mají spoustu pozitivních účinků, například jsou plná antioxidantů. Zpomalují celý proces stárnutí, stejně jako napomáhají snižovat riziko rakoviny a dalších onemocnění.
 2. Dodávají tělu potřebné živiny
  V chia semínkách najdete obrovské množství vlákniny, kterou tělo potřebuje pro správné trávení. Dále jsou bohatá na bílkoviny, takže jsou ideální volbou pro vegetariány.
 3. Ovlivňují metabolismus a dodávají energii
  Mají velký potenciál být účinným prostředkem pro rychlé naplnění sacharidových zásob před tréninkem - a to bez přidaných cukrů.
 4. Pomáhají při hubnutí
  Velkou výhodou chia semínek je, že jsou plná důležitých živin a zároveň obsahují jen málo kalorií. Navíc mají schopnost absorbovat vodu. Chia semínka totiž dokáží nasát až 10 násobek své váhy ve vodě. Díky jejich tužší gelové konzistenci více zaplní žaludek a zaženou pocit hladu.

Chia semínka jako součást zdravé snídaně

Co si takhle oživit vaši snídani nebo svačinku naší Zdravou snídaní s chia semínky a ovocem nebo Zdravou snídaní s chia a ořechy? Lze použít k přímé konzumaci, nebo ji vyzkoušejte s jogurtem, ovesnou kaší či tvarohem.

Další produkty YourBody 

Dobrou chuť! :)

Máte otázky?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

7