Bezlepkové ovesné vločky a další

31.3.2021

Trpíte celiakií nebo vám prostě nedělá dobře lepek? Pak udělejte změnu ve svém jídelníčku a zaměřte se na jednu z nejvýživnější potravin, která nabízí široké spektrum minerálních látek, bílkoviny a vlákninu - bezlepkové ovesné vločky.

ovesné vločky

Bezlepkové ovesné vločky s otazníkem

Jelikož je oves bezlepkový, jsou ovesné vločky přirozeně bezlepkové. Problém nastává při jejich zpracování, kdy se mohou dostat do kontaktu s ostatními obilovinami, které lepek obsahují. V naší nabídce YourBody najdete kromě bezlepkových ovesných vloček také amarantové a jáhlové vločky.

Na co všechno ovesné bezlepkové vločky využijete?

  • ovesná kaše
  • zavářka do polévky
  • jemně namleté můžete používat místo běžné mouky
  • k zahuštění
  • k přípravě sušenek a müsli tyčinek
  • k přípravě ovesného mléka

Účinky ovesných vloček

Účinky ovesných vloček jsou velmi pozitivní - jedná se o bohatý zdroj bílkovin, vlákniny a minerálů. Pro naše tělo je to výživová bomba, která mu dodá výživné látky, sníží cholesterol, upraví hladinu cukru a zlepšuje trávení.

Zdravé potraviny na YourBody

Které vločky jsou bezlepkové?

Mezi další bezlepkové vločky patří pohanka, amarant, rýže, proso, jáhly a quinoa. V naší nabídce YourBody najdete kromě bezlepkových ovesných vloček také amarantové a jáhlové vločky.

Amarantové vločky

Amarantové vločky mají lehce oříškovou chuť a díky své lepivosti se hodí k přípravě kaší. Amarant patří k takzvaným “pseudoobilovinám”, to znamená, že nepatří mezi obilí, ale přesto se v potravinářství používá stejně.

Jáhlové vločky

Jáhlové vločky jsou velice oblíbené, protože jsou velmi chutné a jemné s výraznou olejnatou vůní. Jsou také přirozeně bezlepkové a lehce stravitelné.

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

7